SERVİS HİZMET YÖNETİMİ

ERP Yazılım Çözümleri

SERVİS HİZMET YÖNETİMİ

Servis Hizmet Yönetimi Programı

Otomotiv sektöründe satış, yedek parça ticareti gibi farklı alanlarda hizmet veren işletmeler için DİA yazılımlarında birçok modül işlevselliği ile yardımcı rol oynuyor. Modüllerde bulunan farklı özellikler sayesinde işletme ihtiyaçları pratik ve hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. DİA Yazılım’ın uzman kadrosu tarafından bu sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçları ve istekleri analiz edilerek geliştirilmiş olan özellikler sayesinde başarılı işletme yönetimleri yapılır.

Teknik Serviste Yetkili Servis Programı Çözümleri SHY ile DİA’da!

DİA Servis Hizmet Yönetimi’nin hızlı ve güvenilir çalışma sistemi sayesinde satışlarınızı yapacak, siparişlerinizi listeleyecek, siparişlerin yerlerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol edecek, stoklarınızı güncel olarak takip edecek, ürün ağacı ile gruplandırma yapacak, bayilerinizle entegrasyon sağlayarak tek panelden yönetim gerçekleştireceksiniz. DİA yeniliği ile tanışmanın tam sırası!

Servis Hizmet Yönetimi

 • Servis form ve personel yönetimi
 • Servis adımları tanımlama
 • Hizmetlerin maliyetlendirilmesi
 • Prim ve görev takibi
 • SMS, Mail desteği sağlanması
 • Özel değer takibi
 • Faturalandırma
 • Seri bazlı garanti takibi
 • DİA E-ticaret entegreli arıza takibi

Genel Özellikleri – Avantajlar

 • Seri numarası ile araçların motor ve şasi, garanti süresi takiplerini yapabilirsiniz.
 • Yedek Parça Tedarikçi Fiyat Listelerini otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.
 • Araç satışlarınızı özel vergi tutarlarının takibi ile faturalandırabilirsiniz.
 • Barkod yazıcılar üzerinden fiyat etiket basımları ve hızlı satışlar yapılabilir.
 • Şube ve mağazaların ciro, performans, günlük kasa takibi yapılabilir.
 • Pratik ve hızlı satışlar gerçekleştirirsiniz.
 • Ürün Bazında, Fatura Bazında, Satıcılar Bazında, Alıcılar Bazında, Sipariş Bazında karlılık raporlarını alabilirsiniz.
 • Tedarikçi alım anlaşmalarının takibi ile tek bir işlem sayesinde irsaliyelerin ve siparişlerin faturalandırılması yapılabilir.
 • Ürün özellikleri ile stokların özelliklerine göre filtrelenebilmesi kolaylığı vardır.
 • Seri ve barkod okutarak depo sayımının yapılması imkanı verir.
 • Depolar arası transfer, Mal Kabul, fire gibi işlemlerin el terminalleri aracılığı ile yapılabilir.
 • Şirket kredi kartlarını takip edebilirsiniz.
 • İnternet üzerinden satış yapabilirsiniz.
 • Gelişmiş raporlama sistemi ile verilerinizi saklayabilirsiniz.

Servis Hizmet Süreç Yönetimi: DİA Servis Hizmet Yönetimi modülü ile servis hizmeti veren işletmeler tüm servis süreç yönetimi ihtiyaçlarını karşılar, pratik ve hızlı kullanım sayesinde servis departman verimliliklerini arttırırlar.

Form, Personel ve Ekip Yönetimi: Farklı servis süreçlerinizi tanımlayarak bu süreçlerle ilgili olan sorumlu departmanları belirleyebilir, süreç değişikliklerini personelinize veya müşterinize e-posta veya sms yolu ile bildirebilir, tüm işlemlerin yazılım üzerinden takip edilip form çıktılarından kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Garanti ve Sözleşme İşlemleri: Seri numarası, garanti tarihi, önceki servis işlemleri, arızalı ürünlerle ilgili resimlerin kaydedilebilmesi, sözleşmeli müşteri takibi, personellerin görevlendirilmesi, personellerin servislere harcadıkları sürelerin kaydedilebilmesi, karlılık analizlerinin yapılabilmesi, yapılan işlemlerin ve kullanılan malzemelerin kaydedilip tek tuşla faturalandırılabilmesi, cari hesap ekstre detayında teknik servis işlemlerinin listelenebilmesi gibi farklı ihtiyaçlara çözümler bulabilirsiniz.

Hizmetlerin Maliyetlendirilmesi

Faturalandırma

Prim ve Görev Takibi

Gelen, Satılan, İade Edilen ürün takibi, Özel Değer Takibi

Yönetim Paneli: Servis Yönetim Paneli üzerinden açıktaki servisler, kapanan servisler, sözleşme sayıları, personellere göre servis formları, personellere göre görev sayıları gibi analizlere anında ulaşabilirsiniz.

Neden DİA Servis Hizmet Yönetimi? – Bırakın O Yönetsin!

Teknik sektörün her ihtiyacını karşılayan DİA Yönetim Sistemi, sayesinde ithalat ve ihracat, satış ve teslim, maliyet ve kar dahil her süreci aktif olarak takip edebileceksiniz. Sürekli güncellenen ve geliştirilen yapısı sayesinde tek sistem üzerinden online olarak işlemlerinizi yapacaksınız. Entegre yapısı sayesinde ödeme ve kargo kontrollerinizi de anında gerçekleştireceksiniz. DİA Servis Hizmet Yönetimi kullanarak her durumda en verimli çalışmayı gerçekleştireceksiniz.

Servisiniz Güvenli Ellerde!

DİA Servis Hizmet Yönetimi sayesinde teknik servisinizi takip edebilirsiniz. İstediğiniz sayıda teknik servis elemanınızı sisteme tanımlatabilir, servis elemanlarına servis formu veya görevlendirme atayabilir, prim takibi yapabilirsiniz. Vereceğiniz hizmetleri, fiyatları, sözleşmeye dahil malzemeleri ve ödeme şekillerinizi tanımlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yaparak bu satışlarınızın müşteriye ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilir, stok alış – satış istatistiklerinizi edinebilirsiniz.

Tamamen Bulut sistem sayesinde verileriniz bir bankanın sistemi kadar güvenli şekilde korunur. Server, güvenlik duvarı, yazılım, yedekleme sistemleri gibi dertleriniz olmaz. Böylelikle yüksek güvenlikli bir sisteme sahip olurken aynı zamanda bir çok maliyetten kurtulmuş olursunuz. Windows, Mac, Linux, IOS, Android destekleyen ERP Sistemi sayesinde ister telefonunuzdan, tabletinizden, isterseniz bilgisayarınızdan, el terminalinden işlerinizi dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Online ortamda işletmenizin yönetimini gerçekleştirmeniz artık her şeyden önemli. Muhasebe kayıtları, stok programı ve personel veriminden ödeme planlarına kadar şirket içi ve dışı her aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz DİA Enterprise Erp programına sahip olarak bütün yüklerinizden kurtulacaksınız. Klasik yazılım sistemlerinden farklı olarak en hızlı ve pratik iş yazılımı olan DİA Enterprise ile internetin olduğu her yerde tüm şirket yönetim işlemlerinizi anında yapmanın rahatlığına kavuşacaksınız. Kolay kullanım sağlayacak grafik arayüzleri ve panelleri sayesinde kusursuz bir yazılıma sahip olacaksınız.

DİA Servis Hizmet Yönetimi’nin hızlı ve güvenilir çalışma sistemi sayesinde satışlarınızı yapacak, siparişlerinizi listeleyecek, siparişlerin yerlerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol edecek, stoklarınızı güncel olarak takip edecek, ürün ağacı ile gruplandırma yapacak, bayilerinizle entegrasyon sağlayarak tek panelden yönetim gerçekleştireceksiniz. DİA yeniliği ile tanışmanın tam sırası!

Entegre yapısı sayesinde tüm erp süreçlerinizle entegre şekilde kullanabilirsiniz. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)’e gelen çağrılara entegre olarak servis kayıtları oluşturabilir, görev takip sistemi ile görevler oluşturarak işinize değer katacak esneklik ve dinamikliğe sahip olabilirsiniz.

Dia Servis Hizmet Yönetimi sayesinde teknik servisinizi takip edebilirsiniz. İstediğiniz sayıda teknik servis elemanınızı sisteme tanımlatabilir, servis elemanlarına servis formu veya görevlendirme atayabilir, prim takibi yapabilirsiniz. Vereceğiniz hizmetleri, fiyatları, sözleşmeye dahil malzemeleri ve ödeme şekillerinizi tanımlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yaparak bu satışlarınızın müşteriye ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilir, stok alış – satış istatistiklerinizi edinebilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Sistem

Dia Stok Takip Sistemi tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmıştır. 15 Yıllık tecrübe ile geliştirilmiş bir üründür.

Sizi Arayalım ?

Biz her an sizin yanınızdayız. 7/24 destekçiniziz. Fakat yine de hemen her konuda oluşturulmuş eğitim videoları fena olmaz diye düşündük.

Videolu Eğitimlere Ne Dersiniz ?

Whatsapp